Ataşehir Öztiryakiler Servisi / 2019-03-03

Parlatıcı pompası özellikle endüstriyel bulaşık makineleride bulaşık makinesi içereisinde parlatıcı basma, parlatıcı verme için üretilmiştir.

220 voltla çalışır, set altı bulaşık yıkama makinelerinde, giyotin tipi bulaşık yıkama makinelerinde, konvoyörlü bulaşık yıkama makinelerinde ve endüstriyel bardak yıkama makinelerinde kullanıma uygundur.

Parlatıcı Pompası takım halinde olur, bulaşık makinasının boyler kazanına giriş için T bağlantısı, parlatıcı bidonu ağırlığı, hortumları, duvar bağlantı aparatı mevcuttur.

Bulaşık makinesinin içindeki durulama kazanı ile makinenin su girişindeki Selenoid Valf arasındaki boru kesilerek ortaya (T) bağlantı takılır ve iki ucu kelepçe ile sıkılır. (T) bağlantının dişlisine iç çekvalf takılır ve böylelikle şebeke suyunun ters etki yaparak kimyasal bidonuna dolması engellenir. Parlatıcı pompasının çıkışı bölümündeki mebranın ucuna dış çekvalf takılır ve böylelikle pompa çalışmaya başladığı ilk andan itibaren basınçla karşılaşıp boşa dönmez; iki çekvalf arasındaki sıkışan kimyasalı devamlı suretle makinenin içine basar. Parlatıcı pompasının ucundaki dış çekvalf ve durulama (Boiler) kazanına taktığımız iç çekvalf arasına teflon hortum takılır. Parlatıcı pompasının giriş bölümündeki mebran ucuna hortum bağlantı adaptörü takılır ve ucuna PVC hortum monte edilir. PVC hortumun diğer ucuna bidon ağırlığı takılır ve kimyasal bidonunun içine atılır.

Sanayi Tipi Endüstriyel Bulaşık Makinesi Deterjan Pompası; deterjan pompası özellikle endüstriyel bulaşık makineleride bulaşık makinesi içereisinde deterjan basma,deterjan verme için üretilmiştir.